V Luhačovicích se slaví. Reprezentanti tamního klubu vybojovali titul mistrů republiky v orientačním běhu v závodu ve sprintové štafetě. O velký úspěch se v Pardubicích v Ohrazenicích postarali Martina Jirčáková, Vojtěch Sýkora, Jonáš Hubáček a Vendula Horčičková. Vítězové si pro zlaté medaile doběhli v čase 56:03. Stříbro získali s třiadvacetisekundovou ztrátou obhájci loňského prvenství štafeta OK 99 Hradec Králové (Tereza Novotná, Daniel Vandas, Jan Petržela, Denisa Kosová), třetí skončil SK Severka Šumperk (56:54, Anna Štičková, Martin Poklop, Marek Schuster, Tereza Janošíková).

Přinášíme Vám reportáž Českého rozhlasu, ve které se Lydia Thienen-Adlerflycht, manželka Franze Thienen-Adlerflychta, vyjádřila k tomu, že město Luhačovice znehodnotilo jejich majetek - především zámek Luhačovice. Argumentuje tím, že se o něj nestaralo s péčí řádného hospodáře a bude požadovat více jak 10 milionů korun jako kompenzaci. Rodina již zaslala městu předžalobní výzvu, ve které žáda o peníze smírčí cestou. V případě, že město na tuto dohodu nepřistoupí, bude se domáhat náhrady soudní cestou. V zámku zatíženém po 20 let restitučním sporem a tedy právní nejistotou po desetiletí sídlily dvě důležité organizace. Z tohoto důvodu se město o tyto prostory muselo logicky starat tak, aby bylo vyhověno všem zákonným požadavkům. Na druhou stranu město nemohlo provádět větší investiční zásahy, neboť by naopak mohlo být v podezření, že investuje veřejné prostředky do majetku, který jí může být soudně odebrán. K tomuto nakonec skutečně došlo. Je nutné připomenout, že se v prostorách pohybovaly stovky dětí a kdyby naopak nebylo města Luhačovice, které se o prostory staralo jako o "své vlastní", zámek by byl v dnešní době již v katastrofálně havarijním stavu, ve kterém by nebylo možné provozovat pedagogickou činnost, jak pod vedením města Luhačovice, tak po vedením Zlínského kraje, jakožto zřizovatele ZUŠ Luhačovice. Je třeba si uvědomit, že každá historická budova vyžaduje vysoce nákladovou investiční péči, kterou však municipalita není schopna zajistit, pokud nemá zcela jasný právní titul. Nahrávku z rozhlasu zveřejňujeme z tohoto důvodu, aby si veřejnost udělala vlastní názor.

Těžko k uvěření, ale je to tak. Generální ředitel Lázní Luhačovice a.s. Eduard Bláha oslavil kulaté padesátiny. Vizáží někde o deset let méně, pracovními skutky a zkušenostmi tam, kam opravdu patří. Mezi správně dospělé chlapy.

Město Luhačovice od dnešního dne komunikuje s veřejností přes nový internetový portál na adrese www.luhacovice.eu , kde lidé naleznou v moderní atraktivní formě veškeré potřebné informace. Právě spuštěný oficiální web města přiblížil starosta Marian Ležák.  „Naše nové stránky jsme tvořili tak, aby byly atraktivním a velmi příjemným prostředím pro všechny uživatele, jak občany našeho města, tak turisty. Web jde se současnými trendy. Je přehledný, ale i pestrý, plný potřebných informací, ale také krásných fotografií, které vyzývají k návštěvě města. Samozřejmostí je přizpůsobení pro snadné zobrazení stránek přes chytré telefony.  Vyhledávání a rozřazení informací do kategorií je intuitivní. Stránky jsou zpracovány v moderním výtvarném stylu města,“ uvedl starosta. 

Na koronavirové pandemii jsme nevydělali. Čekáme, že po léčivé vodě sáhnou lidé na podzim, kvůli každoroční vlně nachlazení, říká ředitel luhačovické Vincentky Jan Šumšal. Někdy se jí přezdívá „zázrak z Luhačovic“ a její blahodárné dopady na zdraví líčili učenci už v 17. století. Společnost, která dnes minerální vodu Vincentka z léčivého pramene stáčí, ji prodává především právě kvůli léčivým účinkům.