Šest lázeňských komplexů ve čtyřech městech, tisíc lůžek a dvě rodiny u kormidla. To je lázeňská skupina Royal Spa, která podniká v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Velkých Losinách a Ostrožské Nové Vsi a vlastní ji rodiny Martina Plachého a miliardáře Zdeňka Zemka. Podle zveřejněných výsledků loni celý řetězec utržil 478 milionů korun, což je mírný meziroční nárůst, a investoval 35 milionů.

Významné turistické centrum ruchu Zlínského kraje hledá jednotnou vizuální identitu úplně poprvé. Představujeme výběr oslovených grafiků a studií, co momentálně pracují na svých návrzích. Luhačovice se doposud prezentovaly jen prostřednictvím heraldického symbolu, jenž účelům přestává stačit. Vizuální identita, která vzejde z právě probíhající soutěže, má pomoci pozvednout image města. A to jako místa ideálního pro dobrý život i turistické destinace. Zástupci města a organizace CZECHDESIGN, která má soutěž na starosti, do soutěže oslovili následujících 5 grafiků / studií.

Návštěvník Luhačovic se snadno dozví, že ve městě tvořil Leoš Janáček, popsané jsou i prameny a historie lázní. Přesto se skupině tvůrčích lidí ze spolku Luhovaný Vincent podařilo zmapovat i méně známou historii města zcela jinak. Vytvořili audiomapu Luhačovic, která vysvětlí i to, co je to interesantní sakumprásk.

Prostranství před městským domem kultury Elektra v Luhačovicích se změní. Město se do úprav pustí po prázdninách, informovala vedoucí Odboru správy majetku Magdalena Blahová na svých webových stránkách. Od začátku září 2019 budou zahájeny stavební práce související s plánovanou úpravou stávajících ploch kolem hlavního vstupu do Městského domu kultury Elektra Luhačovice. Dojde k rekonstrukci zpevněných ploch, schodišť, opěrných zídek, veřejného osvětlení a zeleně. Umělecká plastika v blízkosti hlavního vstupu do budovy bude přemístěna na nové místo blíže k ulici Masarykova, na jejím původním místě vznikne prostor pro pořádání kulturních akcí včetně podia. Pro ilustraci přikládáme situační výkres, kde je rozsah prací znázorněn.

Odstartoval jubilejní, desátý ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent - možnost, či nutnost jasné volby bez kompromisů, který s bohatým programem koncertů, divadel, literatury, výtvarného umění a promítáním v letním kině proběhne od 27. do 30. června v poklidném lázeňském městečku. „Když jsme před lety pořádali první ročník festivalu, mohli jsme jít cestou líbivého programu. Rozhodli jsme se ale postavit se za nekompromisní dramaturgii, která spíše rozšířuje obzory. Cesta bez kompromisů ve stylu buď, anebo nám zůstala dodnes. Letos se jí vydáme už podesáté. Buď pojďte s námi, anebo zůstaňte doma,“ zvou pořadatelé, kteří se snaží do města přivézt kvalitní svěží program, narušit stereotypy a posunout hranice tradiční lázeňské kultury.

Antimainstreamový festival v lázeňském prostředí letos překvapil nejen vizuálem, ale i některými body programu. Čtyřdenní nálož tanečních performancí, projekcí a komentovaných procházek se mimo jiné postarala o to, že se aspoň na jeden víkend věkový průměr návštěvníků Luhačovic snížil minimálně o dvacet let. Tým Luhovaného Vincenta ví, co Luhačovice v parnu potřebují, a program se jim letos podařilo skvěle zkombinovat. Celý festival sází na alternativní vystoupení, které by v kombinaci s konzervativním lázeňským prostředím sice mohly vyvolat lehké rozpaky, zároveň se ale všechno nese v tak uvolněné atmosféře, že na ně není prostor ani čas.