Český juniorský reprezentant v orientačním běhu Vojtěch Sýkora zvítězil časem 5:19 ve 29. ročníku Štědrovečerního běhu v Luhačovicích. Druhé místo v jednom z nejstarších běžeckých závodů ve vánočním období v novodobé historii na českém území vybojoval s desetisekundovou ztrátou Libor Černocký, o další tři sekundy zpět obsadil ve 2 kilometry dlouhém podniku bronzovou příčku Štěpán Mudrák. Johan Vavrys skončil v čase 5:46 čtvrtý, Jiří Valenta pátý (5:55) a Jan Roman šestý (6:09).

Charita Luhačovice oznamuje, že se v sobotu 6. ledna 2018 uskuteční tříkrálové koledování. Mnohokrát děkujeme za vlídné přijetí koledníčků a za všechny vaše příspěvky do této sbírky. Více informací o sbírce najdou domácnosti ve svých poštovních schránkách na území působnosti Charity v Luhačovicích, Biskupicích, Dolní Lhotě, Horní Lhotě, Kladné-Žilín, Ludkovic, Podhradí, Polichna, Pozlovic, Řetechova a Sehradic na informačním letáku. Prosíme děti, mládež i dospělé o pomoc při tříkrálovém koledování. Přihlásit se můžete v sakristii nebo v Charitě Luhačovice. Kontakt: Charita Svaté rodiny Luhačovice, Hradisko 100, tel. 577 132 355, ředitelka: Mgr. Lenka Semelová, DiS., mobil: 731 402 043, koordinátor dobrovolníků: Mgr. Karel Adámek, mobil: 737 012 235, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Předvánoční čas je nejen časem přípravy na Vánoce, ale také časem štědrosti a benefice. Díky ochotě místních zpěváků, hudebníků a podpoře farnosti jsme tak již po desáté mohli v kostele Svaté Rodiny zprostředkovat adventní atmosféru. Většina interpretů, účinkujících na letošním jubilejním benefičním koncertu nám dotvářela předvánoční atmosféru koncertů v předchozích deseti letech.

Spor luhačovických lázní a města ohledně údržby lázeňského parku a případně nájmu za něj, dospěl až k soudu. Ten však zatím nerozhodl, obě strany vyzval, ať se pokusí dohodnout. Obě strany jsou ochotné jednat, ale nemohou se shodnout na tom základním - má radnice Luhačovic dávat peníze na údržbu lázeňského parku, když patří soukromé společnosti? A má v něm platit nájem, aby zůstal veřejně přístupný?

I letos se s příchodem mrazů některé prameny v Lázních Luhačovice uzavřely. Jak ale připomíná agentura Paper Life, neznamená to, že lázeňští hosté či návštěvníci Luhačovic přijdou o možnost vychutnat si světoznámé minerální vody, dopřát si koupele, inhalace, kloktání, nebo proplach dutin. Většina luhačovických minerálních vod v Lázních Luhačovice, a. s., je totiž vedena „minerálkovody“ do lázeňských zařízení, kde jsou používány k jednotlivým procedurám, k dispozici jsou i k pití v pítkách. Nejvěhlasnější z minerálek Vincentka je k dispozici všem návštěvníkům celoročně k pití i v kryté stejnojmenné hale a to ohřívaná i studená. Navíc Vincentku čerpá ze samostatného vrtu i akciová společnost Vincentka, která ji plní do láhví a distribuuje po území celé ČR, ale i na Slovensko a do dalších zemí.

MěÚ Luhačovice zveřejnil územní studie veřejného prostranství - sídlišť v ulicích: Masarykova (u zámku), Družstevní, Zahradní čtvrť. Veškeré obrázky lze vidět na našem facebookovém profilu. Studii v PDF můžete studovat v tomto odkaze. Připomínky a návrhy k těmto studiím lze posílat elektronicky na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo písemně na podatelnu Městského úřadu Luhačovice nejpozději do 11.12.2017, 12:00 h.