Lázně Luhačovice, které se specializují i na léčbu dýchacího ústrojí, začaly s terapiemi pro lidi, kteří prodělali onemocnění covid-19 a přetrvávají u nich potíže. Péči hradí zdravotní pojišťovny, možnost je ale otevřená i pro samoplátce. Když dostala zprávu z hygieny, že její test na koronavirus je pozitivní, věděla jedenačtyřicetiletá Michaela přesně, kde se nakazila. Pracuje jako zdravotnice a několik kolegů ji o pár dnů předešlo.

Společnosti Lázně Luhačovice a Léčebné lázně Jáchymov, které tvoří jednu lázeňskou skupinu, začaly nabízet pobyty lidem po vyléčení z covidu-19. Jde o doléčení a rehabilitaci po komplikovaném průběhu nemoci. ČTK to dnes sdělily lázně v tiskové zprávě. "V luhačovických lázních přitom nejde jen o léčení na vlastní náklady pacienta. Vzhledem k tomu, že jim je v tzv. indikačním seznamu i ve smlouvách se všemi zdravotními pojišťovnami oficiálně potvrzena účinnost léčby onemocnění dýchacího systému, tak je možné tuto léčbu v Luhačovicích předepsat formou komplexní lázeňské péče a zcela ji hradit z pojištění. A už se tak i děje," uvedli zástupci lázní.

„Také letos uděláme vše pro to, aby naše město po náročném roce 2020 bylo opět lídrem turistického ruchu ve Zlínském kraji,“ říká starosta Luhačovic Marian Ležák. Teď bohužel běžné hotely nejsou v provozu a první návštěvníci na lázeňské pobyty přijíždějí pouze v menším počtu a za specifických podmínek, starosta ovšem věří, že i letos se bude moci město opět naplnit návštěvníky jako v jiných letech. „Luhačovice najdou lidé přichystány tak, jak je znají - s krásně upravenými ulicemi a jedinečnou atmosférou. Rádi bychom se přiblížili i letos k číslům, která dokazují, jak důležitým je pro turistiku Zlínského kraje právě naše lázeňské město. V roce 2019, který nebyl ještě ovlivněn drtivým dopadem současných omezení, tvořil podle ČSÚ počet přenocování v Luhačovicích více než čtvrtinu všech přenocování ve Zlínském kraji. Mimořádný zájem návštěvníků jsme zaznamenali i v roce 2020, ale bohužel jen v letních měsících, kdy neplatila tvrdá vládní opatření,“ poznamenal starosta.