V sobotu ráno přijal operační důstojník oznámení o muži, který zkolaboval v rodinném domě v Luhačovicích, mezi rodinnými příslušníky. Vyslal proto do domu místní policisty pprap. Jana Sagánka a nstržm. Jakuba Dedíka, kteří mají k dispozici automatizovaný externí defibrilátor.

Jak udržovat ve městě čisté chodníky bez plevele a přitom se vyhnout jejich chemickému ošetření? Tuto otázku neustále v Luhačovicích řeší. Poté, co si vedení města v uplynulých měsících postupně nechalo představit hned několik speciálních zařízení, po poslední prezentaci už zná odpověď. Jakou cestou chce město tuto problematiku řešit, nastínil starosta Marian Ležák. 

I tento nezvyklý rok nakonec dopřál Luhačovicím léto plné turistů. Že sem zavítalo lidí srovnatelně s minulými roky, potvrzuje i zájem o různé atrakce u přehrady. „Jak je nad 25 stupňů, mám rozpůjčené všechno, lidé si i předem volají, aby si zajistili, že jim šlapadlo, nafukovací člun nebo paddleboard půjčíme. Když jsou hezké dny, lidi se nahrnou, když je škareději, zájem je spíš o šlapadla," sdělil Přemysl Doruška, který provozuje Bufet pod Vyhlídkou, kde kromě nabídky občerstvení právě půjčují i sportovní potřeby. Ty na vodu se pronajímají za 200 Kč na hodinu.