Nevšední výročí si letos připomínají v Luhačovicích. Před 200 lety tam poprvé spustili provoz své plnírny minerální vody Vincentka a začali léčivou vodu stáčet do skleněných lahví. Sklo přečkalo i boom PET lahví. „Plnění Vincentky do lahví se datuje od roku 1820, kdy se namísto keramických nádob začínaly používat skleněné lahve o objemu 1,5 litru,“ přiblížil Ladislav Kopecký z oddělení komunikace společnosti Vincentka.

Libor Slezák je jedním z nejznámějších funkcionářů v Česku pohybujících se kolem orientačního běhu. Osmapadesátiletý luhačovický podnikatel v oblasti ekonomiky a účetnictví dělá předsedu TJ OB Slovan Luhačovice. Svému oblíbenému sportu se věnuje už od svých šesti let. Pod jeho vedením orienťaci z Luhačovic získali spoustu úspěchů.

Další zvelebování místních částí Luhačovic v těchto dnech pokračovalo v Řetechově. Doplněn tam byl mobiliář pro nedávno vybudované odpočinkové prostranství u místní hasičárny. „Místní části jsou nedílnou součástí Luhačovic a tak se snažíme je zvelebovat, přestože v mnoha  jiných projektech musíme kvůli současné ekonomické situaci škrtat,“ poznamenal starosta Marian Ležák.  

Město Luhačovice přináší nový atraktivní web. Stránky v novém designu spustila radnice v těchto dnech na doméně mesto.luhacovice.eu. „V souvislosti s nedávným zavedením nové vizuální identity jsme samozřejmě počítali také s přeměnou webových stránek, které chceme mít moderní a přizpůsobené tomuto stylu a celkovému pojetí. Protože ale město Luhačovice nikdy nebylo majitelem domény luhacovice.cz a máme připraveny zásadní změny, rozhodli jsme se vytvořit novou platformu na doméně „eu“. Tu budeme dále vylepšovat a přizpůsobovat návštěvníkům stránek,“ vysvětlil starosta Marian Ležák.

Od srpna povede Základní školu Luhačovice Mgr. Pavel Kurtin, který nahradí ve funkci dosavadního  ředitele Mgr. Romana Leblocha. Tomu skončilo 2. funkční období a o pozici se už neucházel. Při krátkém setkání 2. června zaměstnancům ZŠ představili budoucího nového ředitele  starosta Ing. Marian Ležák spolu s  místostarostou Ing. Jiřím Šůstkem.