Luhačovice žily 18. ledna prvním ročníkem městského plesu a ten se setkal s mimořádným zájmem veřejnosti. Návštěvníků, kteří vykoupili vstupenky ihned po zahájení prodeje, zamířilo do domu kultury Elektra bezmála pět set. Podobné nadšení panovalo i v možnosti podpořit ples sponzorsky ze strany podnikatelů a firem z regionu. Celkem ples podpořilo neuvěřitelných 44 firem. Velkým lákadlem byla moderátorská dvojice zvučných jmen, která plesem provázela - Mahulena Bočanová a Marek Vašut.

Připravuje se nový projekt, který by měl ještě posílit skvělé vztahy města Luhačovice se zdejší Střední odbornou školou a Zlínským krajem, co by zřizovatelem této vzdělávací instituce. „V současnosti připravujeme rekonstrukci menší budovy ZŠ, která by měla po opravě nově sloužit především pro Dům dětí a mládeže. Zachována tu ale bude školní družina a protože zde fungovala i kuchyně a jídelna, chceme tento prostor upravit pro potřeby výuky gastronomických oborů místní střední školy, která takovouto učebnu potřebuje. Projekt by se měl realizovat v horizontu dvou let,“ informoval starosta Luhačovic Marian Ležák. O tomto záměru už starosta jednal nejen s vedením SOŠ Luhačovice, ale také s krajským radním pro oblast školství Petrem Gazdíkem. „Sešli jsme se na pracovním obědě v prostorách SOŠ a pan radní této myšlence vyjádřil podporu. Bavili jsme se samozřejmě i o možnostech financování rekonstrukce prostor, které by sloužily nově pro výuku středoškoláků,“ dodal starosta.

Zásadní problém řeší v Základní umělecké škole (ZUŠ) v Luhačovicích. Do konce března, tedy za necelé tři měsíce, se musí vystěhovat z místního zámku. O pronájmu se totiž nedohodli zlínské hejtmanství, které školu zřizuje, a majitelé zámku, kterým byla budova před několika lety vrácena v restituci. Čtyři stovky dětí se tak musí připravit na několikaleté provizorium.

Za krádež pánské tašky s deseti tisíci korunami v jednom z hotelů v lázeňském městě Luhačovice na Zlínsku hrozí pětačtyřicetiletému muži z Havířova dva roky vězení. „Policisté z Luhačovic objasnili během několika hodin krádež pánské tašky, k níž mělo dojít v noci ze čtvrtka na pátek 10. ledna. Včera sdělili muži z Havířova podezření ze spáchání trestného činu krádež. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla v úterý 14. ledna policejní mluvčí Monika Kozumplíková.