Nové hřiště na oblíbenou hru pétanque nabídne svým občanům i široké veřejnosti už brzy město Luhačovice. „Tak jak připravujeme nové projekty pro děti a mládež, chceme i pro naše seniory tímto hřištěm rozšířit zázemí podporující jejich aktivity. Spolek aktivních seniorů mě mile překvapil svou celkově aktivní činností a zápalem pro hru pétanque. Zároveň si velmi vážím jejich součinnosti a ochotou předvést svou hru během prezentace našeho města v soutěži o destinaci roku „EDEN“. Libí se mi jejich přístup a nové hřiště jim udělá radost.“ poznamenal starosta Marian Ležák.

Obviněním ze dvou trestných činů skončila pro dvaapadesátiletého muže dovolená v Luhačovicích. Přehnal to s alkoholem a pod jeho vlivem vyhrožoval nožem barmance a dalším hostům zabitím, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Policisté z Luhačovic sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování dvaapadesátiletému muži z Ostravy, který v noci z neděle na pondělí v Luhačovicích vyhrožoval barmance zabitím a držel při tom v ruce kapesní nůž, kterým na ni mířil. Zabitím vyhrožoval také ostatním hostům podniku.

Lázně Luhačovice modernizovaly dětskou léčebnu Vítkov. V objektu léčebny přibylo deset pokojů, je v něm prostornější jídelna i vstupní hala. Investice si vyžádala 42 milionů korun, práce začaly loni v listopadu a trvaly do letošního června, řekl generální ředitel společnosti Lázně Luhačovice Eduard Bláha. V léčebně je po rekonstrukci 108 lůžek. Celková kapacita dětských léčeben Lázní Luhačovice je 278 lůžek. Loni se v nich léčilo okolo 1800 dětí.