V srpnu se rozběhly práce na vytvoření nového luhačovického skateparku. Vzniká v blízkosti sídliště v Zahradní čtvrti. „V současnosti se už začala betonovat plocha pro skatepark, vše běží zdárně, takže se podle předpokladu počítá s dokončením stavby ještě v letošním roce,“ informoval místostarosta Jiří Šůstek, v jehož kompetencích jsou majetkové záležitosti města. Jak doplnila vedoucí Odboru správy majetku MÚ Luhačovice Magdalena Blahová, práce na skateparku začaly už v půli srpna.

Lázně Luhačovice chystají revitalizaci areálu Vodoléčebného ústavu a Říčních a slunečních lázní. Vznikne tam muzeum. Práce by měly začít na začátku příštího roku, hotové by měly být do konce roku 2022, řekl dnes ČTK generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha. Objekty navrhnul slovenský architekt Dušan Jurkovič. Vodoléčebné lázně vznikly v roce 1901 až 1902 přestavbou Jestřabského mlýna z roku 1710. Interiér dvoupodlažní odpočívárny v původní podobě bez převlékacích kabin je považován za nejvýznamnější vnitřní prostor, který Jurkovič v Luhačovicích vytvořil. Říční a sluneční lázně byly dokončeny v roce 1903. Areál dlouhodobě chátrá, lázně jej nabízely k prodeji, kupec se však nenašel.

Fotbalisté FK Luhačovice se během prázdnin pustili nejen do tréninku na přicházející novou sezónu, ale také do zvelebování sportoviště, které využívají. „Uskutečnily se už tři brigády, měla být i čtvrtá, ale vyhnal nás déšť,“ informoval trenér FK Luhačovice Jan Jelínek. Důvodem k aktivitě bylo, že používáním a hlavně vlivy počasí některé části venkovního areálu Sportovního centra Radostova už začínaly být ve špatném stavu. „Domluvili jsme se proto s vedením města, že společně s pomocí Technických služeb s tím něco uděláme.

Luhačovice mají zpět svou dominantu. Opravenou halu Vincentka, ve které vyvěrá stejnojmenný léčivý pramen. Ročně se ho napije bezmála milion návštěvníků Luhačovic. Bezmála roční vynucená pauza skončila. Léčivá voda, ať už teplá nebo studená, znovu slibuje úlevu každému, kdo se jí napije. Hala Vincentka, která zastřešuje nejznámější luhačovický pramen, vypadá opět jako v roce 1947.

Vedení Luhačovic chce zřídit pro příští rok letní kino a rozšířit tak nabídku kulturního vyžití ve městě. Aby ale mělo větší přehled o tom, zda si lidé letní kino opravdu přejí, byla koncem července na oficiálním facebookovém profilu města (luhacovice.cz) spuštěna anketa na toto téma. 

Veřejnost bude mít nově možnost využít v lázeňském městě  bezplatně na několika veřejných prostranstvích bezdrátové připojení k internetu. „Chceme návštěvníkům i občanům poskytovat stále více možností vyžití, ale také lepší zázemí. K tomu v dnešní době bezesporu patří i možnost připojit se k internetu pomocí wifi. Domluvili jsme se proto se společností, která pro nás zajišťuje internetové připojení všech městských organizací optickým kabelem, aby byly v ulicích zřízeny i bezplatné wifi pointy pro veřejnost,“  informoval starosta Luhačovic Marian Ležák. Služba byla již spuštěna a bude postupně doplněno i značení. 

Zahajovací koncert Svátků hudby v Luhačovicích, které jsou součástí 23. ročníku Akademie Václava Hudečka, se v pondělí uskutečnil v luhačovickém Domě kultury. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík ze zlínského hejtmanství. Kromě Václava Hudečka zde vystoupila vítězka loňské akademie Marie Hasoňová (housle) a dále také Richard Samek (tenor) a Michaela Katráková (soprán), a to za doprovodu Festivalového orchestru Pardubice. Koncert si nenechal ujít ani hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, který nad akcí převzal záštitu.