Plány na přemístění základní umělecké školy a domu dětí a mládeže v Luhačovicích do prostor základní školy se mění. Obě instituce se měly vystěhovat z místního zámku. Celý objekt totiž od města předloni v rámci rozsáhlého restitučního řízení převzali potomci šlechtického rodu Sérenyiů, ZUŠ tam ale nakonec zůstane. Noví majitelé po převzetí avizovali, že se do zámku chtějí přestěhovat, a obě zařízení neměla jistotu dalšího působení v zámeckých prostorách. Radnice proto počítala s tím, že za 50 milionů udělá přístavbu k základní škole a ZUŠ i volnočasové centrum najdou nové působiště ve školním areálu.

Až tři roky za mřížemi může strávit osmadvacetiletý muž z Havířova, který na ubytovně v Luhačovicích brutálně napadl svého čtyřiadvacetiletého kolegu z práce, který pochází z Kroměříže. Mladšího muže zkopal  jen kvůli televizi, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Každý muž bydlel v jiném pokoji, ale občas se spolu dívali na televizi. Jenže právě televize se stala důvodem surového napadení. Událost se stala po půlnoci, kdy už mladší z mužů spal. Jeho kolega pod vlivem alkoholu ale vešel do jeho pokoje, rozsvítil světlo a chtěl se dívat na televizi. To se ovšem muži z Kroměříže nelíbilo a požádal kolegu, aby odešel, že chce spát.

Vedení Luhačovic oprášilo třicet let staré plány na stavbu obchvatu, který má centrum města zbavit tranzitní nákladní dopravy. Zároveň už z rozpočtu vyčlenilo přes 370 tisíc korun, za které vznikne vyhledávací studie. „Je to první krok nutný k tomu, abychom se dopracovali k realizaci stavby. Městu obchvat chybí, centrem denně projede šest a půl tisíce aut, z toho tisíc těžkých náklaďáků,“ uvedl starosta Luhačovic Marian Ležák.