Luhačovice na Zlínsku chtějí vytvořit nový vizuální styl města. Lázeňské sídlo má heraldické znaky, ale ne logo, řekl ČTK starosta Marian Ležák (nez.). "Vzhledem k tomu, že Luhačovice jsou poměrně významná značka a významné město, tak chceme, aby logo vzniklo. Ale není to jen o logu, chceme pracovat s celým vizuálem, to znamená prvky, které rozmístíme po městě, nové webové stránky," uvedl starosta.

Luhačovice na Zlínsku začaly s přípravou obchvatu města, který by odvedl tranzitní dopravu z centra. Silniční doprava Luhačovice zatěžuje, denně jimi projede asi sedm tisíc automobilů, z toho více než tisícovka jsou těžké nákladní vozy. Vedení lázeňského města chce navázat na původní plány obchvatu z roku 1988, které se nerealizovaly. V luhačovických lázních se mimo jiné léčí i dýchací potíže, přitom vzduch ve městě zamořují výfukové plyny. Radnice plánuje obchvat už od roku 1988, zatím se ho ale postavit nepodařilo. Nebyly na něj peníze. „V osmdesátých letech minulého století už se stavba chystala a počítalo se i s jejím financováním. V květnu 1988 bylo pro obchvat vydáno dokonce územní rozhodnutí, existuje i návrh trasy,“ řekl starosta Marian Lažák (nez.).

Při vyslovení názvu Luhačovice se každému vybaví lázeňské město ve Zlínském kraji schované v přívětivém údolí říčky Šťávnice v podhůří Bílých Karpat. A také lázeňská kolonáda s vyhlášenými prameny, voňavé lázeňské oplatky a pohoda navracející zdraví. My se ale dnes v největších moravských lázních podíváme ke dvěma nejmladším pramenům – Marii a Viole, které navíc spojuje originální křížová cesta. Tvoří ji dvacet obrazů, tři nápisy a osmnáct zastavení.