Led nemá všude stejnou tloušťku, bruslení je tak na vlastní nebezpečí. Led na většině nádrží ve Zlínském kraji není dostatečně silný, aby bezpečně unesl bruslaře. V regionu mají největší tloušťku ledu nádrže Luhačovice a Bystřička, kde je přibližně 25 centimetrů, a asi 15 cm má Horní Bečva. Na ostatních nádržích není led silnější než 10 centimetrů.

Velké investice, dokončení několika strategických vodárenských projektů a intenzivní řešení nedostatku vody v další obci. Společnost Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. (VaK), která je pevnou součástí města Zlína, bude i v roce 2019 pokračovat v modernizaci a zkvalitňování vodárenské infrastruktury. „Plánujeme dokončení velmi důležité rekonstrukce čistírny odpadních vod v Luhačovicích, která umožní další rozvoj města i lázní. Jedná se o investici ve výši 45 milionů korun. Dalších 35 milionů připadne na dokončení čistírny odpadních vod v Kašavě. Tato rekonstrukce má zase zásadní význam z hlediska ekologické ochrany zdroje pitné vody ve vodní nádrži ve Slušovicích. Obě investice v celkové hodnotě 80 milionů korun přitom zaplatí soukromá společnost Moravská vodárenská,“ upozornil Svatopluk Březík, předseda představenstva VaK.

Velký ohlas na sociálních sítích vzbudil inzerát radnice v Luhačovicích, která vyhlásila výtvarnou soutěž o nejlepší logo komunitního plánování sociálních služeb. Jako odměnu totiž nabídla vstup do městského bazénu. „Soutěž je určena pro širokou veřejnost, je dobrovolná a koná se nad rámec aktivit projektu zaměřeného na komunitní plánování sociálních služeb v Luhačovicích. Primárně není určena pro grafiky,“ reagoval místostarosta Jiří Šůstek.

V sobotu 5. ledna 2019 vyrazili po požehnání koledníků na mši svaté a za vydatného sněžení do ulic koledníci s kasičkou a písní na rtu. V územní působnosti Charity Luhačovice je jedenáct obcí. Za velké podpory dobrovolníků, obcí a veřejnosti se tato tradice mohla konat již po devatenácté, za to všem patří nesmírné díky. 

Až do zítřka trvají mimořádná opatření kvůli sněhu v ulicích Luhačovic. Radnice prodloužila možnost parkování zdarma u místní plovárny a obchodního centra. Uvolní tak ulice pro úklid sněhových bariér. V minulém týdnu tam napadlo okolo šedesáti centimetrů sněhu. Ten podle starosty Mariana Ležáka ze sdružení Pro Luhačovice, odvážejí nákladními vozy za město.

Srážka nákladního a osobního auta dopoledne uzavřela frekventovanou silnici mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem. Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla lehké zranění. Po 13 hodině policie silnici uvolnila. Nehoda se stala kolem deváté hodiny dopolední. „Čtyřicetiletý řidič kamionu s návěsem jel od Polichna na Újezdec, v pravotočivé zatáčce dostal smyk a v protisměru se střetl s osobním vozem,“ popsala mluvčí policie Milena Šabatová.

Ani Krkonoše, ani Beskydy. Nejvíce sněhových srážek v České republice hlásí Luhačovicko. V noci z úterka na středu a po celý středeční den zde přibylo neuvěřitelných 40 cm sněhu. Toto množství srážek spadlo na větší ploše území (Horní Lhota, Luhačovice, Valašské Klobouky). „Na ostatním území to jsou srážky spíše okolo 20 až 28 mm (Vsetín 22 mm). Nejméně jich spadlo ve Starém Městě (5,8 mm) nebo v Kroměříži (1,7 mm),“ uvádí informace serveru Luhamet, který odkazuje na zdroj ČHMÚ.