Různých cukrářů je v naší republice hodně, ale pozná se, když někdo připravuje produkty poctivě, pečlivě a s láskou. Usměvavá Silvie Machalová pracuje ze svého domu v Pozlovicích, kde tvoří Perníčky pro radost. Tímto voňavým cukrovím je tak obklopená také její nejbližší rodina. Za sebou má například perníkový dům podle výkresu nebo 3D autobus a její perníčky dostal i princ Charles.

Lázeňský areál o rozloze asi 20 hektarů je nominován na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kolonádu a halu Vincentky v luhačovických lázních stále zakrývá lešení. Nákladná rekonstrukce historických budov za více než sto milionů korun dospěla zhruba do poloviny. Skončily největší bourací práce a dělníci začínají navracet stavby do podoby z poloviny dvacátého století.

Rozhlas a televízia Slovenska odvysílala na Dvojce dokumentární film přibližující bohatou historii kraje na pomezí v příběhu města Luhačovice, kde se začátkem 20. století odehrálo historické sblížení Čechů a Slováků. Dozvíme se, že k tomuto sblížení došlo díky liberální a empatické povaze majitele lázní hraběte Otta Serényiho. Luhačovice se staly prvním lázeňským městem v Rakousko - Uhersku, které bylo v českých rukách a hlásilo se k slovanské kultuře. Sešlo se zde několik významných osobností, které spojily svůj intelekt a schopnosti, aby během několika sezón vybudovali moderní lázně v slovanském duchu a položili pevné základy československé vzájemnosti. Záznam pořadu.

 

Desítky rallye modelů jsou ode dneška vystaveny v luhačovické Galerii Elektra. Část své sbírky, která mapuje historii a současnost soutěžních vozů Škoda a dalších značek, představuje sběratel Oldřich Bartoníček. Je zde asi 130 modelů, řekl ČTK Bartoníček.