Minigalerie rozhleden uprostřed Luhačovic je evropským unikátem. Ukazuje přes devadesát modelů vyhlídkových míst z Česka a Slovenska. V blízkém okolí lázeňského města přitom žádnou rozhlednu nenajdeme. Přesto sem jezdí obdivovatelé vyhlídkových staveb za jedinečnou sbírkou do nenápadné galerie v ulici Pod Léštím poblíž centra města. Ve vitrínách je tu přes 90 věrných modelů skutečných rozhleden z Česka a Slovenska a u galerie je i rozhlednová mapa a naučná stezka.

Čtyři roky utekly jak voda a již za 1,5 měsíce se uskuteční další komunální volby do zastupitelstva města Luhačovice (spolu s dalšími obcemi v České republice). Prostřednictvím aplikace irozhlas.cz Vám přinášíme detailní informace o kandidátkách všech 7 uskupení, která budou bojovat o 21 míst v městském zastupitelstvu (celkově kandiduje 147 osob). Nejmladšími kandidáty (20 let) jsou Tomáš Smejkal (Pro Luhačovice) a Štěpán Slovák (ODS). U Slováka je teoreticky-reálná šance, že by se mohl do zastupitelstva probojovat, pokud nebude přeskočen kandidáty ze zadních pozic s více preferenčními hlasy. Nejstarší kandidát se tradičně objevuje na kandidátce KSČM, a to Josef Macek, 85 let. Zajímavostí je, že pro letošní volby se snad poprvé v historii nepodařilo sestavit kandidátku ČSSD, jejíž kandidáti se tak zařidili pod jiná uskupení, např. Roman Lebloch (KSČM a občané Luhačovic), či David Ruman a Eva Tomalová (Starostové a nezávislí). Oproti současným zastupitelům znovukandiduje pouze 16 z nich, konkrétně se letošních voleb neúčastní Zdeněk Červenka, Luďka Mejzlíková, Marie Semelová (současná starostka města v minulých volbách vítěz s nejvíce preferenčními hlasy), Aleš Vymětalík a Karel Zicha. "Nejvzdělanější" kandidátku dalo dohromady uskupení Nezávislí - volba pro naše město (81 % kandidátů uvedlo VŠ titul), se značným propadem se na druhé straně pólu nachází KSČM (29 %) a ANO 2011 (24 %). Tato statistika však nemusí být zcela přesná, neboť kandidáti nemuseli uvést svůj VŠ titul. Celkově kandiduje 35 % žen a 65 % mužů. Nominovaní kandidáti mají ještě možnost do 3. října 2018 14 hodin odstoupit z kandidatury. Město připravuje před volbami veřejnou diskuzi lídrů všech kandidátek. Princip voleb je jednoduchý - každý oprávněný volič má 21 preferenčních hlasů, buď volí celou stranu, nebo vybere 21 vyvolených kandidátů, volit však může i kombinovaně, tj. zakřížkovat celou stranu a zároveň preferovat kandidáty z jiných stran. Započítá se však maximálně 21 kandidátů, preferenčně ti zakřížkovaní. V případě, že jich bude míň jak 21, automaticky se rozdílový počet započte kandidátům z odpovídajího počtu předních kandidátů zakřížkované strany. 

Akciová společnost Česká zbrojovka se stala jedním z partnerů přehlídky komorní divadelní tvorby Divadelní Luhačovice. Ve dnech 19. až 25. srpna 2018 se v lázeňském městě bude konat už 20. ročník této dnes již tradiční akce. V komorním prostředí secesního luhačovického Lázeňského divadla se divákům představí soubory z České i Slovenské republiky, což má v roce stého výročí vzniku Československé republiky jistou symboliku.

Rozsáhlé investice za 80 milionů korun do čistíren odpadních vod v majetku VaK Zlín v Luhačovicích a Kašavě jsou za polovinou prací a budou podle plněného harmonogramu dokončeny na podzim 2018.  Rekonstrukce a modernizace čistírny odpadních vod v Luhačovicích za 45 milionů korun je druhou největší investicí do vodárenství na Zlínsku posledních let. Luhačovická čistírna získá novou technologii, která umožní efektivní odstraňování znečištění zejména dusíkatého původu i dalších cizorodých látek. Jedná se o klíčovou pomoc městu a Lázním Luhačovice v oblasti životního prostředí a možnosti dalšího růstu. 

Od té chvíle uteklo už víc než 10 let, ale Petr Borák se při té vzpomínce orosí i dnes. Psal se rok 2008, ze Spojených států se do Evropy valila finanční krize a jemu se právě ze stavebního úřadu ozvali s nepříjemnou zprávou: Váš projekt zasahuje do sousedního pozemku. Musíte ho předělat. Tehdy pětadvacetiletý Borák a jeho o tři roky starší bratr Miroslav dostali od svého otce za úkol na okraji Luhačovic vybudovat luxusní hotel s wellness, jaký tehdy v Česku neměl konkurenci. Vzniknout měl z někdejší ubytovny augustiniánských mnichů, která byla ale v dezolátním stavu. „Táta po revoluci vybudoval firmu Tekoo, která se stala jedním z největších velkoobchodů s ovocem a zeleninou v Česku a na Slovensku. Vydělal nějaké peníze a chtěl, aby po něm něco zůstalo,“ vypráví Petr Borák na terase hotelu Augustiniánský dům a spokojeně mžourá do sluníčka.