Luhačovická vila Vlastimila ze začátku 20. století odrážela snahu slavného architekta Dušana Jurkoviče vytvořit českou vilu, český rodinný dům pro zlepšení úrovně bydlení českých vrstev - do té doby byli hlavními stavebníky především Němci. To se mu bezesporu povedlo, vila je dodnes inspirativní stavbou. Romantickou vilku architekt navrhl pro svého známého Františka Pospíšila, vedoucího strojovny, elektrárny, prádelny a maséra v Lázních Luhačovice. Vila byla jednou z prvních staveb v nově se formující Pražské čtvrti mezi lázněmi a sousední obcí Pozlovice a dala podnět k vybudování dalších staveb.

V roce 2018 si veřejnost připomíná 150. výročí narození nejvýznamnějšího slovenského architekta Dušana Samuela Jurkoviče (nar. 23. srpna 1868 Turá Lúka, nyní součást Myjavy – zemřel 21. prosince 1947 v Bratislavě). V Lázních Luhačovice se zachoval nejrozsáhlejší soubor jeho architektonických děl, která přispěla ke světové slávě těchto malebných lázní. Společnost Lázně Luhačovice, a. s. pečuje o odkaz Dušana Jurkoviče. V Luhačovicích spravuje ojedinělý soubor jeho zachovalých staveb, vystavěných během pouhých tří let ve stylu takzvané lidové secese. Všechny jsou kulturními památkami.

Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k dnešnímu odpolednímu střetu autobusu a osobního vozidla u Luhačovic. Řidič osobního auta utrpěl při dopravní nehodě těžké zranění.

Komplikace v provozu na silnici č. 492 u Luhačovic způsobilo vyšetřování vážné dopravní nehody. Od Luhačovic směrem k obci Dolní Lhota jel dnes chvíli před druhou hodinou odpoledne pětačtyřicetiletý řidič s vozidlem Škoda Octavia. Z dosud nezjištěných příčin se dostal do protisměru. V té chvíli jel z opačného směru po silnici linkový autobus Mercedes-Benz. Došlo k čelní srážce obou vozidel. 

Vážná dopravní nehoda zablokovala v pondělí před druhou hodinou odpoledne hlavní tah u Pozlovic. Srazil se tam linkový autobus se sedmi cestujícími a osobní vozidlo Škoda Octavia. Nehoda si vyžádala velmi vážná zranění řidiče osobáku. Původně byl na místo přivolán vrtulník, v průběhu zásahu hasičů byl však odvolán. „Ve vozidle byl zaklíněný těžce zraněný řidič. Toho hasiči ihned za použití hydraulického zařízení z vozidla vyprostili a poskytli mu předlékařskou péči. Poté jej předali záchranářům. Ti jej převezli do krajské nemocnice,“ uvedla za krajské hasiče tisková mluvčí Lucie Javoříková. Podle ní naštěstí v autobuse zraněn nikdo nebyl.

Až na čtyři roky může jít do vězení pětadvacetiletý recidivista z Luhačovicka, který se pod vlivem alkoholu nebránil surovým způsobem vydírat malého kluka. Nakonec mu zničil kolo, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Událost se stala na hřišti v Luhačovicích, kde se tři kluci projížděli na koloběžkách a na kole. Z ničeho nic k nim přišel notně opilý mladý muž a po jednom z nich chtěl půjčit kolo. Jedenáctiletý hoch to odmítl, a tak opilec přitvrdil. "Začal mu vyhrožovat, že ho zmlátí a nakonec ho chytil nejprve za řídítka, poté za ruku a držel ho tak dlouho, dokud z kola neslezl. Opilec se pak na kole projížděl, dokud ho to bavilo, dvakrát z něj spadl při jízdě po rampě a po několika minutách kolo chlapci vrátil," uvedla Kozumplíková.

V Lázních Luhačovice se letos bude konat ve dnech 4. až 9. června řezbářské sympozium. Hosté mohou celý týden v parku před hotelem Jestřabí sledovat, jak se pod rukama řezbářů mění dubové kmeny na lavičku či křeslo, které mohou ozdobit i jejich zahrádku či terasu. Sympózia se účastní Martin Bořuta, Martin Cigánek, Petr Krajíček, Zdeněk Matyáš, Jiří Hajda a Jiří Várblík. Informoval o tom výkonný ředitel lázní Jiří Dědek.

V galerii významných osobností první republiky, jejíž 100. výročí vyhlášení si připomínáme, je zlatým písmem zapsáno i jméno skladatele Leoše Janáčka, který si zamiloval luhačovické lázně. V posledních deseti letech svého života 1918 - 1928 se do Luhačovic vracel každoročně. Toto období je označováno jako vrcholná etapa jeho tvůrčí činnosti, při níž vznikala Mistrova nejvýznamnější díla.

Již po devatenácté v historii se tento rok uskuteční tradiční luhačovický pivní závod Krügl Cup. Jako každý rok se trať závodu vine dědinou, městem, malebným lázeňským parkem, přehradou až do svého cíle v Pozlovicích na hřišti. Pojďte si poměřit síly s ostatními nebo si prostě jen užít Luhačovice a Pozlovice nad sklenkami zlatavého moku! „Jedná se rytířskou soutěž, kdy hlavním cílem je vypít v 15 různých restauracích 15 malých piv, a to vsedě a pokud možno na zahrádce. Samozřejmostí je pestrý pivní mix, neboť nechceme, aby v každé stanici byla stejná značka a stupeň piva“, upřesnil za organizační tým Tomáš Vlk. 

Ačkoliv město Kunovice spolu s občanským sdružením Kunovjan nesou už čtvrt století domovské právo významného mezinárodního dětského folklorního festivalu Kunovské léto, jeho ochutnávku si mohli v sobotu dopoledne užívat rekreanti a lázeňští hosté na Lázeňském náměstí v Luhačovicích. Pódium před tamním Společenským domem roztančily a rozezpívaly tři folklorní soubory, které si do lázeňského města odskočily se špičkovými pořady z Kunovského léta.