Půjdeme směrem na Újezda. Tato městská čtvrť je na západní straně luhačovické doliny a má velmi příznivou slunečnou polohu.
Po hlavní cestě pomalu stoupáme nahoru. Po pravé straně míjíme budovu místní ZŠ. Na konci cesty odbočíme doprava a projdeme lesem na cestu "Hůrovku". Na vrcholu kop ce se okamžik zastavíme a porozhléd neme. Luhačovickou dolinu máme před sebou jako na dlani a budeme-li mít trochu štěstí, uvidíme za příznivého počasí směrem jižním Lopenické sedlo a vrchol Javořiny s televizní věží. Na západní straně si ještě všimneme hospodářského objektu Horního dvora. Půjdeme dále směrem severním. Na pokraji lesa po levé straně odbočíme a sejdeme pěšinkou dolů k malému rybníčku, který hosté nazvali poeticky "Jezírko lásky". Červeně značená cestička nás zavede až do Ludkovic. Nezapomeneme si ještě všimnout po obou stranách lesního průseku mělkých jam, které jsou pozůstatky mohylniště. Toto pohřebiště prozkoumal v letech 1921-22 archeolog I. L. Červinka. Nalezl zde 54 mohyl slovanského původu z 8. a 9. století. Do Ludkovic přijdeme z východní strany, projdeme výstavnou vesnicí a na první křižovatce odbočíme první cestou doprava.
Tato nás dovede k přehradní nádrži, která slouží jako zásobárna pitné vody pro Luhačovice a okolí. Nemusíme snad připomínat, že koupání je zde přísně zakázáno, ale pod přehradní zdí je velmi hezké koupaliště, fotbalové hřiště, taneční parket a rekreační objekty. Nádherné prostředí v klidném a hezkém koutě přírody. Podél přehradní nádrže jdeme do Pradlisk. Někteří čtenáři znají název Prádliska. Je pravdou, že v současné době je ustálený tvar Pradliska, ale dříve se Úředně psal název osady s dlouhým "á". Kde je snad původ tohoto názvu jsme se dočetli v kronice. Své jméno dostala osada v době rozkvětu hradu Světlova a Rýsova. V osadě byl rybník, kde právali poddaní panstvu prádlo, odtud tedy Prádliska. V romantickém Údolí jsou roztroušeny domky více po naší pravé straně. Nepůjdeme přes osadu. Zastavíme se ještě na okamžik a podíváme se směrem severním. Po levé straně se vyvyšují dva kopce: vrch Oberský 483 m, který má tvar homole a Rýsov 53 m. V lese zde můžeme vidět zbytky hradu Rýsova, který se připomíná od roku 1516 již jako pustý. Podle pověsti prý zde "bývali velicí ludé" - obři - odtud Oberský. Byli to snad věční kočovníci Avaři. Hned za prvními domky Pradlisk odbočíme polní cestou doprava a za stálého, ale poměrně krátkého stoupání přijdeme do městské části Ĺetechova. Celé naše putování trvá asi 3,5 hodiny.