Už za několik dní vypukne v Luhačovicích další ročník multižánrového festivalu Luhovaný Vincent. Jak serveru Zlin.cz za pořadatele uvedla Kristýna Kapinusová, tentokrát se festival uskuteční v době od 29. června do 2. července. Letos poprvé bude festival pojit jedno společné heslo, a to Zpomal!, které má poukázat na to, jak čas nemilosrdně plyne a protéká lidem mezi prsty.

V sobotu 10. června se konal již osmnáctý ročník tradičního luhačovického pivního maratonu Krügl Cup. Jak již bývá zvykem, počasí ze začátku vůbec nepřálo, neboť celé dopoledne pršelo, s blížícím se startem se však počasí udobřilo a nabídlo výborné teplotní podmínky pro samotné závodníky. Do závodu vyrazilo 45 závodníků, kteří dali dohromady 11 smíšených týmů. 

V Muzeu luhačovického Zálesí se 8. června uskuteční vernisáž výstavy nazvané Je libo dobrou kávu?, která návštěvníkům představí historii kávy a kávových náhražek. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí 14|15 Baťova institutu ve Zlíně Alena Babicová. Výstava bude v luhačovickém muzeu k vidění až do 12. listopadu. K expozici je připraven také zajímavý doprovodný program. Velkým lákadlem pro návštěvníky pak bude 11. června historický minifestival náhražkové kávy Café Calma.

Asi desítka letadel Aeroklubu Luhačovice získala nový hangár u kompletně renovovaného letiště u Luhačovic. Nadšenci si z vlastních zdrojů postavili také moderní zázemí. Po dlouhé době tak mají fandové letectví ze Zlínska skvělé podmínky pro rozvíjení svého koníčka. „Jsme rádi, že se nám podařilo zajistit nové prostory, věříme, že sem budou rádi chodit nejen členové aeroklubu, ale i další zájemci o létání a příznivci letectví," uvedl předseda Aeroklubu Luhačovice Miroslav Štrauf s tím, že klub je otevřený pro všechny aktivní lidi, kteří mají chuť udělat něco pro sebe a pro kamarády.

Již po osmnácté v historii se tento rok uskuteční tradiční luhačovický pivní závod Krügl Cup. Jako každý rok se trať závodu vine dědinou, městem, malebným lázeňským parkem, Pozlovicemi až do svého nového cíle na luhačovické přehradě. Pojďte si poměřit síly s ostatními nebo si prostě jen užít Luhačovice a Pozlovice nad sklenkami zlatavého moku! O co vlastně v této soutěži jde? „Jedná se rytířskou soutěž, kdy hlavním cílem je vypít v 15 různých restauracích 15 malých piv, a to vsedě a pokud možno na zahrádce. Samozřejmostí je pestrý pivní mix, neboť nechceme, aby v každé stanici byla stejná značka a stupeň piva. Letos se nám podařil opravdu husarský kousek, v každé stanici bude jiná značka piva! To se za 17 předešlých ročníků snad ještě nikdy nepodařilo", upřesnil za organizační tým Tomáš Vlk. 

Ženou regionu Zlínského kraje za rok 2016 se stala Veronika Záhorská, ředitelka neziskové organizace Korunka Luhačovice. Nominovaná byla do soutěže už podruhé. Tentokrát získala 430 hlasů a nechala za sebou dalších 12 žen, které postoupily v regionu do finále. „Nepřebírám toto ocenění jako Veronika Záhorská, ale přebírám ho za celý tým Korunky Luhačovice, kteří společně připravují akce. Děkuji za tuto soutěž, protože nám dává sílu pokračovat v práci dál,“ reagovala Veronika Záhorská.

Představitelé Města Luhačovice jsou velmi znepokojeni dezinformacemi, které vydává akciová společnost Lázně Luhačovice ve věci jednání o údržbě lázeňského areálu. Jako představitelé města máme zodpovědnost vůči občanům v účelném vynakládání veřejných prostředků. Máme zájem na rozvoji celého území Luhačovic, rozvoji lázeňství a cestovního ruchu za dodržení všech zákonů a pravidel. Je to více než rok, kdy soukromá společnost Lázně Luhačovice a.s. oslovila samosprávu města Luhačovice s žádostí o nájem a údržbu lázeňského areálu, který je ve výhradním vlastnictví akciové společnosti. Po celou dobu jsme vedli intenzivní jednání a zajišťovali všechny potřebné podklady od právních kanceláří, jelikož v dosavadní soudní praxi nebyl rozhodován žádný podobný případ (pozemky ve vlastnictví soukromé osoby, která je nabyla koupí, využívá je vlastní komerční činností a je v jejich užívání omezena jen částečně).

Nehoda motorky a osobního auta nedaleko Luhačovic. | foto: HZS Zlínského kraje Nehoda se stala ve čtvrtek po půl šesté odpoledne na silnici mezi Pozlovicemi a Petrůvkou. „Při telefonátu na tísňovou linku hasičů oznamovatel uvedl, že zraněný motorkář zůstal ležet na louce mimo komunikaci a jeho stroj hoří,“ poznamenal krajský mluvčí hasičů Libor Netopil. 

Stálé místo v Luhačovicích má také řezbářské sympozium Krása v dřevě ukrytá, jehož termín bude od 5. do 10. června. Pohádkové sympozium Řezbáři se sejdou v Luhačovicích již popáté. Luhačovice znovu rozezní nástroje mistrů řezbářů. Tradiční setkání se tentokrát ponese v pohádkovém duchu. Celý týden od 5. do 10. června můžete pozorovat, jak z krásného materiálu vznikají různé pohádkové, filmové nebo divadelní postavy. Co přesně budou mistři řezbáři vyrábět, je zatím tajemstvím, ale už nyní vás můžeme pozvat na pohádkovou vernisáž, která se uskuteční v sobotu 10. června 2017 v luhačovickém  lázeňském parku u hudebního altánku.

V Luhačovicích vznikne nové chráněné bydlení, které nabídne zázemí 11 zdravotně postiženým klientům. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí krajského úřadu Renata Janečková. Nové chráněné bydlení bude fungovat v pronajatých prostorách v rodinném domě v Luhačovicích. Organizačně bude začleněno do Domova pro osoby se zdravotním postižením Uherský Brod, jenž spadá pod krajskou příspěvkovou organizaci Sociální služby Uherské Hradiště. Sloužit bude 11 stávajícím klientům z pěti domovů pro osoby se zdravotním postižením ve Zlínském kraji, kterým nabídne vhodné podmínky pro plnohodnotný život.

Dokončení cyklistické spojnice mezi Luhačovicemi a Uherským Brodem vázne. Podařilo se sice odblokovat část trasy, pozemku v Polichně se ale majitel vzdát nechce. Když zhruba před deseti lety plánovala města Luhačovice a Uherský Brod vzájemné propojení cyklostezkou, dávalo to smysl. Zatímco Brod je branou, která turisty na kolech pustí do vinařského kraje a k Baťovu kanálu, Luhačovice jsou atraktivním a vyhledávaným lázeňským městem, z nějž se dá pokračovat na jižní Valašsko i na Slovensko.

Joomla SEF URLs by Artio