Po mnoho let uskutečňuje Luhačovický okrašlovací spolek Calma projekt Trasy uměleckých ptačích krmítek a budek. Externí galerie byla otevřena při Slavnosti ptačích budek o prvním květnovém víkendu už v roce 2013. Luhačovice dnes zdobí osm desítek uměleckých objektů určených zpěvnému ptactvu. Vznikla mapka trasy a informační panely ve městě i v lázních. V aktivitách zaměřených na oslavu ptactva pokračuje spolek i nadále. V tomto roce bude novými objekty doplněna stávající trasa uměleckých ptačích krmítek a budek. Cílem projektu je výtvarné dotvoření méně známého prostoru v Luhačovicích. Projekt propojuje lázeňské území s územím města Luhačovice, napomáhá poznávání a ochraně přírody, zprostředkovává umělecká díla a nabízí nové podněty v cestovním ruchu. 

Neznámější moravské lázně Luhačovice nejspíš přišly o jeden ze svých symbolů. Pramen Ottovka opakovaně neprošel mikrobiologickými testy a lázně ho musely uzavřít. Léčebné kúry to ale neohrozí, další prameny, včetně slavné Vincentky, jsou v pořádku. Pramen Ottovka uzavřely lázně už několikrát. Voda vyvěrá z hloubky pouhých šesti metrů pod povrchem země a to jí v kombinaci se suchem ublížilo. Do pramene se totiž dostaly bakterie a teď i fekálie. Na rozdíl od jiných pramenů není tato voda využívána přímo k léčbě. Svým charakteristickým altánem je vnímána spíše jako symbol lázeňského města.

Pět let trvalo Úřadu práce, než dokázal odhalit podvod, kdy žena z Luhačovic pobírala dávky na péči o svou matku i poté, co zemřela. Pachatelka pak slíbila, že desítky tisíc korun vrátí. Hrozí jí až pětileté vězení. Šestapadesátiletá žena z Luhačovic se o svou nemocnou matku starala od roku 2009, tehdy pobírala měsíčně příspěvek ve výši dva tisíce korun. Následující rok jí úřad příspěvek snížil na 800 korun.

Eduard Bláha stojí osm let v čele akciové společnosti Lázně Luhačovice, šestnáct let je ředitelem lázní v Jáchymově a víc než desetiletí působí jako prezident Svazu léčebných lázní. V rozhovoru pro MF DNES hovoří o tom, které profese v Luhačovicích scházejí a proč k nim jezdí mladší klienti. Poslední sezony považují za skvělé, více klientů už Lázně Luhačovice téměř nepojmou. Jenže aby se udržely v dobrých číslech, potřebují personál. „To nás teď limituje ze všeho nejvíc, i když jinde je situace ještě daleko horší,“ říká ředitel Eduard Bláha, který nedávno převzal prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu.

„Vážení cestující, omlouváme se za zdržení. Po výměně lokomotiv budete dál pokračovat do cíle.“S tímto hlášením se budou cestující vlakem na nádraží ve Starém Městě setkávat možná ještě sedm nebo i více let. Právě ve Starém Městě totiž končí elektrifikace železniční trati. Aby se dnes mohlo pokračovat dál přes Uherské Hradiště a Kunovice do Uherského Brodu a odtud třeba do Bojkovic, Luhačovic nebo Brumova-Bylnice, k tomu je nutné přepřahat elektrickou lokomo tivu za dieselovou. To samé se týká také dálkových spojů ze Starého Města do Veselí nad Moravou. Jak situaci změnit, o tom se minulý týden jednalo v Luhačovicích u „kulatého stolu“ za účasti starostů dotčených měst a zástupců Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), Českých drah, Zlínského kraje a Ministerstva dopravy. Iniciátorem byl Libor Lukáš, šéf Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě (SRDIM).

Plánovaná rekonstrukce luhačovické kolonády, haly Vincentka a přilehlých prostor nezačne dříve než po skončení hlavní sezony. Je to dáno tím, že výběrové řízení na zhotovitele této veřejné zakázky muselo být 29. března 2018 ze zákonných důvodů zrušeno. Procesní chybu způsobil smluvní partner, který výběrové řízení pro Lázně Luhačovice, a.s., zpracovával.  

Lázeňské město Luhačovice je rájem filmařů. Natáčely se zde filmy, seriály, dokumentární pořady a i samotní herci si je oblíbili a často je navštěvují, aby se zde léčili, nebo si odpočinuli. To, že si tvůrci pro natáčení často vybírají právě Luhačovice, svědčí o tom, že jsou nejen populární lázeňskou destinací, oblíbeným cílem jednodenní turistiky, relaxačních víkendových či wellness pobytů, ale s oblibou je vyhledávají právě filmaři pro zachovalou architekturu i atraktivní atmosféru s prvorepublikovou noblesou. Příkladem této inspirující nostalgie je hotel Dům B. Smetany, který hraje významnou roli v úspěšném seriálu České televize Četníci z Luhačovic. Milovníci tohoto seriálu i hosté, kteří vyhledávají netradiční zážitky, si mohou ve dvou konkrétních termínech, 22. 4. - 29. 4. 2018 a 30. 9. - 7. 10. 2018, vychutnat atmosféru počátku První republiky.

Deník na situaci v lázeňském městě upozornil jeden z tamních obyvatel. „Z dlouhé zbraně střílel v neděli kolem půl šesté večer v Luhačovicích z domu v Mlýnské ulici, v docela hustě obydlené části, asi padesátiletý muž, zřejmě pod vlivem alkoholu. Policie jej odvedla a údajně zajistila zbraň. Dnes odpoledne byl pán viděn na svobodě a s „úsměvem na tváři“. Podezřelý údajně vlastní celý arzenál zbraní. Nerad bych, aby se opakovala tragédie v Uherském Brodě…“ Těmito slovy se v pondělí obrátil muž z Luhačovic e-mailem na redakci Zlínského deníku. Nepřál si zveřejnit své jméno, redakce jej má však k dispozici.

Vodu z jednoho z nejznámějších luhačovických pramenů, Ottovky, už přes dva roky lidé nemůžou pít. A to kvůli znečištění. V rozborech vody totiž pracovníci lázní dlouhodobě nacházejí velké množství bakterií. Podle ředitele Lázní Luhačovice Eduarda Bláhy je pravděpodobné, že už pramen nepoteče vůbec. „Udělali jsme už tolik opatření, žádné ale nevedlo k nápravě. A už nás jiné další nenapadá,“ říká ředitel Bláha.