V sobotu proběhla v DK Elektra v Luhačovicích módní show "Luhačovice - město zdraví a módy". KORUNKA Luhačovice uspořádala tuto benefiční akci již po patnácté. Lidé mohli obdivovat kolekce firmy Vabacci, návrhářky Yvony Leitner, Kateřiny Geislerové a Beaty Rajské. Mezi účinkujícími se představili tanečník Filip Jankovič a jeho F. J. Unit Dance Company a zpěvák Jaro Smejkal. Večer moderovali Tereza Kostková a Martin Dejdar.

Složité majetkové poměry brání úspěšnému rozvoji cyklo-stezek na Luhačovicku. Problematický je zejména 900 metrů dlouhý úsek z Biskupic do Polichna. Rozvoji cyklostezky propojující okresy ale brání nedořešené majetkoprávní vztahy v úseku Biskupice – Polichno. „Bohužel se nám doposud nepodařilo vyřešit majetkoprávní vztahy, takže ani nepokračují projektové práce,“ uvedl Jiří Šůstek, vedoucí luhačovického odboru správy majetku. 

Jeden den výluka v jedné obci. S tímto omezením musí počítat cestující na vlakových trasách číslo 340 mezi Veselím nad Moravou a Kunovicemi, Starým Městem a Vlárským průsmykem a Újezdcem u Luhačovic a Luhačovicemi. V minulých dnech tam začaly pravidelné opravy a úpravy terénu. „Jedná se o pravidelnou údržbu kolejí, při které se opravuje například případné vybočení kolejí, rozšíření rozchodu vlivem provozu a podobně. Dále je potřeba provést svářečské práce a zlikvidovat travní porosty v okolí kolejí,“ popsala práce, které teď na trasách probíhají, mluvčí Správy železniční dopravní cesty Kateřina Šubová. V době výluky bude některé stanice spojovat náhradní autobusová doprava. Největší komplikace pocítí lidé v Kunovicích, kde se kříží obě opravované trasy. Cestující jedoucí ze stanice Uherské Hradiště ve směru Veselí nad Moravou pojedou přes železniční stanici Kunovice a dále směrem na Veselí nad Moravou bez přestupu v Kunovicích. V opačném směru bude zajištěn přestup cestujících ve směru do Bylnice.

Luhačovice navštíví za několik dní tibetská lékařka Bhuti Losang. Do lázní si nejede léčit žádné neduhy, naopak se chystá pomoci ostatním lidem, serveru Zlin.cz to sdělil Marek Nesázal, který její příjezd zorganizoval. Tibetská lékařka stráví v Luhačovicích jen pár dní, zájemcům bude k dispozici od 22 do 24. května. Lidem nabídne individuální lékařské konzultace tibetské medicíny v Boutique hotelu RADUN. V pondělí 22. května je na programu odborný workshop pro terapeuty, který je už ale beznadějně obsazený. V úterý a ve středu pak specialistka nabídne individuální lékařské konzultace.

Žehnání pramenů začátkem května má už roky ve svém diáři poznamenané farář Hubert Wojcik. Ani letošek nebyl výjimkou. Už devatenáct let je duchovním správcem Římskokatolické farnosti Luhačovice a stejně tak dlouho coby hlavní kněz žehná léčivým pramenům v tamním lázeňském areálu. Za přítomnosti stovek lidí a krásného počasí jim požehnal i v neděli. Lázeňská sezona je oficiálně zahájena. „Je to krásná májová tradice. Lázněmi vždycky projde hodně lidí, zvláště za krásného počasí,“ řekl Deníku luhačovický kněz. Na začátku otevírání a žehnání pramenů byla slavnostní bohoslužba, kterou odsloužil v kostele svaté Rodiny, u něhož se také nachází velký pramen svatého Josefa.

Společnost Lázně Luhačovice chce po luhačovické radnici miliony korun ročně za údržbu veřejně přístupného lázeňského parku. Spor míří k soudu a město najalo právní kancelář, která ho má zastupovat. Společnost Lázně Luhačovice doručila radnici předžalobní výzvu k zaplacení více než 30 milionů korun. Částka je za nájem a údržbu parku, který sice patří lázním, ale je volně přístupný komukoliv. Obě strany se zaštiťují právními názory, které si navzájem protiřečí. „Podáváme žalobu. Vždy jsme byli umírněnou stranou sporu, která se spokojila se sliby. Jenže ty se nenaplnily,“ uvedl generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha.

Osmnáctiletý muž bezdůvodně napadl pěstmi i kopy třiadvacetiletá dvojčata, která seděla na lavičce před Společenským domem. Kolemjdoucí incident nahlásili policii, která mladíka zanedlouho vypátrala v Luhačovicích. Muž je navíc obviněn z dalších trestných činů a bylo po něm vyhlášeno pátrání, informovala ve středu mluvčí policie Monika Kozumplíková. K incidentu došlo v neděli na kolonádě v Luhačovicích. Třiadvacetiletá dvojčata, která seděla na lavičce společně s přítelkyní jednoho z nich, bezdůvodně napadl mladík, který procházel okolo v doprovodu dvou svých kamarádů.

Lázeňském náměstí v Luhačovicích bude v úterý 23. května patřit čtvrtému ročníku Senior cupu ve hře pétanque. Stejně jako v minulých letech se na přípravě tohoto sportovního klání podílejí studenti Fakulty humanitních studií (FHS) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Turnaj je určen pro seniorské kluby a spolky z celého Zlínského kraje. Do přípravných prací a celé organizace akce je zapojeno více než 20 studentů Ústavu zdravotnických věd a Ústavu pedagogiky FHS. "Jsem ráda, že zažiji atmosféru Senior Cupu na vlastní kůži. Ráda pomohu, kde bude třeba," řekla studentka Markéta, budoucí sestřička.

Krátce před slavnostním otevíráním pramenů a zahájením hlavní lázeňské sezóny o příštím víkendu museli v největších moravských lázních Luhačovicích uzavřít jeden ze známých pramenů Ottovku. Ve středu to potvrdil výkonný ředitel a. s. Lázně Luhačovice Jiří Dědek. Důvodem jsou nevyhovující mikrobiologické rozbory. „Ottovka je poslední z mělce jímaných pramenů, zdroj vody je pouze metr a půl pod zemí a je ovlivněn prosakujícími povrchovými vodami z okolí,“ vysvětlil Jiří Dědek. „Ottovka je však svou charakteristickou stavbou již tradičně vnímána spíše jako symbol města. Vůbec není používána k léčebným účelům. K pitné kúře předepisují lékaři prameny Aloisku a z Luhačovic nejznámější Vincentku,“ zdůraznil Jiří Dědek.