Skip to content
.
.
V Luhačovicích začali stavět domov pro seniory
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 23 Červenec 2014 18:03   
Symbolickým poklepáním základního kamene byla v úterý slavnostně zahájena stavba domova pro seniory v Luhačovicích. Jeho investorem je Zlínský kraj, sdělila serveru Zlin.cz Helena Mráčková z krajského úřadu.
 
Luhačovice opět chtějí na seznam UNESCO
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 23 Červenec 2014 18:02   
Větší zájem turistů, ale i přísnější zákony týkající se třeba opravy památek. To čeká Luhačovice, pokud uspějí se svou přihláškou k zápisu na seznam světového dědictví UNESCO.
 
Luhačovice chystají noc v rytmu flamenca
Napsal Tomáš Vlk | Pondělí, 21 Červenec 2014 16:18   
Luhačovice zažijí ve středu Noc flamenca, tedy živé vystoupení flamencového tanečního souboru a vynikajícího kytaristy. Informoval o tom Zdeněk Urbanovský z Centrály Cestovního ruchu Východní Moravy.
 
Žena nepřežila srážku s náklaďákem
Napsal Tomáš Vlk | Sobota, 19 Červenec 2014 17:42   
Lidský život si v sobotu po poledni vyžádala v Luhačovicích srážka osobního auta s vozem značky Avia. Jak server Zlin.cz informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková, při kolizi zahynula čtyřiašedesátiletá žena z Luhačovic.
 
Šéfkuchař Jaša: Lokální suroviny jsou základ. I naše babičky vařily ze špižírny
Napsal Tomáš Vlk | Pátek, 18 Červenec 2014 16:12   
Moderní gastronomie je pořádná dřina. Šéfkuchaři chtějí podávat jídla chutnám dostupná a z kvalitních surovin. Nároky zákazníků se neustále zvyšují a kuchaři se pak musí pořádně otáčet. Své o tom ví Martin Jaša, šéfkuchař Hotelu Vyhlídka**** Luhačovice.
 
Luhačovickou Elektru zaplnili hadi, ještěři a pavouci
Napsal Tomáš Vlk | Čtvrtek, 17 Červenec 2014 16:24   
Přibližně 80 hadů, ještěrů a velkých pavouků je k vidění na prodejní terarijní výstavě v luhačovické Galerii Elektra. Serveru Zlin.cz to uvedl pořadatel akce Karel Zavadil.
 
Luhačovický zpravodaj 15.7.2014
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 16 Červenec 2014 10:30   
[VIDEO] Luhačovický TV zpravodaj 15.7. - 22.7.2014 uvnitř. Obsah: Luhačovická pouť - Luhačovický švihák - Závod v triatlonu
 
Sluneční lázně mají přes léto otevřeno. Koupání je ale pořád zakázané
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 16 Červenec 2014 06:37   
Mimořádně otevřené budou celé léto Sluneční a říční lázně v Luhačovicích. Návštěvníci mají do zařízení, které zažilo největší slávu v období První republiky, vrátit život. Ve vyhlášených lázních ale hygienici zakázali koupání, zájemci se tam budou moct jen slunit. Památkově chráněná stavba architekta Dušana Jurkoviče je už léta opuštěná, město se pro ni už rok snaží najít nového majitele. Zatím neúspěšně.
 
Janáčkovy osudové Luhačovice vzpomínají na svého mistra
Napsal Tomáš Vlk | Pondělí, 14 Červenec 2014 17:45   
Hudba českého skladatele Leoše Janáčka po roce znovu rozezní Luhačovice. Letos si organizátoři Festivalu Janáček a Luhačovice připomínají - stejně jako Hukvaldy nebo Brno - 160 let od jeho narození autora. Do programu vedle koncertů významných českých filharmoniků a pěvců proto zařadili i životopisný snímek nebo přednášku o skladateli, který si toto lázeňské město zamiloval. Za svého života Luhačovice navštívil nejméně pětadvacetkrát.
 
V Luhačovicích se vybralo 60 000 na boj proti rakovině prsu
Napsal Tomáš Vlk | Neděle, 13 Červenec 2014 08:30   
[VIDEO + FOTO] Na prvním Avon Pochodu v Luhačovicích se podařilo na boj proti rakovině prsu vybrat částku 60 496 korun. Ve slunečném sobotním odpoledni hráz Luhačovické přehrady zaplavila zářivě růžová barva, která je tradičním symbolem této charitativní akce. Podpořit myšlenku Avon Pochodu v Luhačovicích přišlo více než tisíc návštěvníků.
 
V luhačovické kapli svaté Alžběty se po sto letech rozezní zvon
Napsal Tomáš Vlk | Pátek, 11 Červenec 2014 15:12   
Po sto letech se v barokní kapli svaté Alžběty rozezní zvon, stane se tak v neděli v pravé poledne. Serveru Zlin.cz to uvedla Diana Fabušová z Lázní Luhačovice.
 
Penzista zaplatil pokutu a na krku měl obvinění. Chybující úřednice trest minul
Napsal Tomáš Vlk | Čtvrtek, 10 Červenec 2014 15:14   
Toto je příběh, který bezmála celý jeden rok dokázal zaměstnávat několik státních úředníků a jeho hlavní postavě vzal možná i pár let života. V jádru jde o to, že i malicherný problém, pokud se mu včas nepostavíte, se může vymknout kontrole a pořádně vám pošramotit pověst.
 
Grand Slam v Luhačovicích vyhrál Luděk Vičar z Brna
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 09 Červenec 2014 14:30   
Luděk Vičar z Brna zvítězil v nejprestižnějším turnaji sezony tenisových amatérů nad padesát let, kterým byl luhačovický Grand Slam 2014. Vičar na cestě za první příčkou na antukových kurtech u Ottova pramene, nejprve porazil dva hráče z našeho regionu, ve čtvrtfinále domácího Karla Křena a v semifinále Jana Nahodila z Valašských Klobouk. Ve finále pak šampión z Brna překonal obhájce loňského prvenství Josefa Táborského z Vyškova.
 
Luhačovice podaly přihlášku do UNESCO, v seznamu chtějí být za tři roky
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 09 Červenec 2014 12:33   
Originální stavby architekta Dušana Jurkoviče a historická tradice lázeňství. To jsou atrakce, jimiž Luhačovice hodlají zaujmout tvůrce prestižního seznamu památek UNESCO. Pokud uspějí, mohou se těšit na ještě větší zájem turistů.
 
V Luhačovicích začíná festival humoru
Napsal Tomáš Vlk | Pondělí, 07 Červenec 2014 14:41   
Festivalem plným humoru a smíchu s názvem Luhačovický švihák ožijí od pondělka lázeňské Luhačovice. Serveru Zlin.cz to uvedl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.
 
Závěrečné resumé Luhovaný Vincent 2014
Napsal Tomáš Vlk | Pondělí, 07 Červenec 2014 06:38   
Multižánrový kulturní festival LUHOvaný Vincent se letos uskutečnil popáté od čtvrtka 26. do neděle 29. června v Luhačovicích.
 
Luhačovický zpravodaj 1.7.2014
Napsal Tomáš Vlk | Neděle, 06 Červenec 2014 17:08   
[VIDEO] Luhačovický TV zpravodaj 1.7. - 15.7.2014 uvnitř. Obsah: Zastupitelstvo města Luhačovice - Svátek sborového zpěvu - Beseda s pravnukem Bedřicha Smetany - Akademie ZŠ Luhačovice
 
Chutík v Luhačovicích. Bratře Petře, dáme menu v Elektře?
Napsal Tomáš Vlk | Pátek, 04 Červenec 2014 13:50   
Luhačovice jsou v létě plné lázeňských hostů, profitovat by z toho samozřejmě měly přepočetné místní restaurace. Právě teď "zuří" nejlítější konkureční boj a jednotlivé podniky si na nedostatek hladových a žíznivých určitě nemohou stěžovat. Brzy po poledni ale rozhodně nebylo v restauraci Elektra, nedílné součástí zdejšího kulturního zařízení, přeplněno.
 
V Luhačovicích připravují druhý ročník Food Festivalu
Napsal Tomáš Vlk | Pátek, 04 Červenec 2014 10:25   
Nahlédnutí do tajemství Luhačovické kuchyně od historie až po současnost je letošním tématem Food Festivalu Luhačovice. Na návštěvníky čekají historické recepty i výstava historických kuchařských knih, stejně jako moderní gastronomie luhačovských hotelů.
 
Autobusová zastávka po letech opětovně u Pozlovické přehrady
Napsal Tomáš Vlk | Pátek, 04 Červenec 2014 10:43   
Skoro až ke hrázi Pozlovické přehrady se nově mohou svézt cestující z Luhačovic, ale i širšího okolí. Spolu se změnou jízdních řádů, která je platná od 15. června, totiž zavedl autobusový dopravce ČSAD Vsetín také novou zastávku u přehrady. „Po několikaleté pauze kvůli čištění přehrady opět zavádíme obslužnost této zastávky," uvedl vedoucí luhačovického provozu tohoto dopravce Petr Orság.
 
Luhačovice budou mít svůj Avon pochod
Napsal Zuzana Valášková | Pátek, 04 Červenec 2014 10:36   
Na nutnost prevence onemocnění rakovinou prsu upozorňují Avon Pochody, které se pořádají v padesáti zemích světa. V sobotu 12. července proběhne také Avon Pochod v Resortu Luhačovice, a to na trase kolem Luhačovické přehrady. Akci na podporu boje proti karcinomu prsu pořádá Resort Luhačovice spolu s regionálním zastoupením Avon, záštitu nad akcí převzala místostarostka Luhačovic Marie Semelová a starostka Pozlovic Olga Tkáčová.
 
Přípravy na Festival Janáček a Luhačovice vrcholí
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 02 Červenec 2014 19:18   
Už za několik dní vypukne 23. ročník festivalu Janáček a Luhačovice. Serveru Zlin.cz to oznámila kulturní manažerka Milena Hrbáčová.
 
Ztratili syna. Teď na memoriálu s jeho jménem motivují děti k aktivitě
Napsal Tomáš Vlk | Úterý, 01 Červenec 2014 21:08   
Skoro každý účastník letošního memoriálu Lukáše Coufalíka na Vršavě ve Zlíně, věděl, proč tento závod vznikl. A střelba na terče v podobě srnce či kňoura nebyla jen poměřením sportovních výkonů, ale nesla i další poselství. Vzpomínku na Lukáše, jehož sen byl stát se myslivcem. Nebýt oné tragédie jistě by jím už byl.
 
V Luhačovicích vyroste nový domov pro seniory
Napsal Tomáš Vlk | Úterý, 01 Červenec 2014 16:08   
Stěhování do zbrusu nových prostor čeká v příštím roce obyvatele Domova pro seniory Luhačovice. Důvodem je nevyhovující technický stav současného domova. „Máme málo jednolůžkových pokojů, společná sociální zařízení a chybí i bezbariérový přístup," komentovala současný stav sociální pracovnice a zástupkyně ředitelky Naděžda Martincová.
 
Dětský den Resortu Luhačovice lákal na parádní atrakce
Napsal Tomáš Vlk | Pondělí, 30 Červen 2014 11:12   
Jedním slovem pohoda. Tak by se dal nazvat třetí ročník Dětského dne Resortu Luhačovice, pořádaného tuto sobotu před hotelem Vega.
 
LUHOvaný Vincent
Napsal Tomáš Vlk | Čtvrtek, 26 Červen 2014 22:05   
Svěží kultura versus lázeňské stereotypy na multižánrovém festivalu v Luhačovicích. Město Luhačovice se v letní sezóně stává útočištěm sezónních lázeňských klientů. Veškeré kulturní dění je tak touto dobou orientováno takřka výhradně právě na lázeňské hosty. Kulturní nabídka je omezená a jednostranně zaměřená. Místní lidé raději vyjíždí za kulturou do sousedních měst. Proč by se ale za svěží kulturou nemohlo jezdit také do Luhačovic?
 
Luhačovický zpravodaj 24.6.2014
Napsal Tomáš Vlk | Středa, 25 Červen 2014 04:59   
[VIDEO] Luhačovický TV zpravodaj 24.6. - 1.7.2014 uvnitř. Obsah: Otevření lázeňského areálu - Hudba hradní stráže a Policie ČR - Gratulace kuželkáři - Tour de kids
 
Olejovou skvrnu zastavila norná stěna.
Napsal HZS ZK | Úterý, 24 Červen 2014 23:35   
Únik oleje do vodního toku poblíž tenisových kurtů v Luhačovicích byl na operační středisko zlínských hasičů oznámen včera v 11:28 hodin. Na místo byli vysláni profesionální a dobrovolní hasiči z Luhačovic.
 
Svěží kultura versus lázeňské stereotypy v Luhačovicích
Napsal Tomáš Vlk | Úterý, 24 Červen 2014 15:06   
Letos v červnu opět ožijí Luhačovice třídenním svátkem současné kultury - multižánrový festival LUHOvaný Vincent chystá na víkend od 27. do 29. června už svůj pátý ročník.
 
Unikátní přírodní vodní skluzavka v Luhačovicích
Napsal Tomáš Vlk | Úterý, 24 Červen 2014 15:01   
Novou luhačovickou atrakcí je unikátní přírodní vodní skluzavka, na které se již nyní mohou projet děti i dospělí. Nová atrakce u hotelu Vega měří 150 metrů s převýšením 25 metrů. Tím se skluzavka pyšní statusem nejdelší přírodní vodní skluzavky v České republice!
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Luhačovice ŽIVĚPartner webu